top of page

saveti

Pred vama su samo neki od klučnih faktora koji su neophodni kako bi Vaš cvetni vrt izgledao  besprekorno.Za sve detaljnije informacije  o svakom savetu tj. načinu nege biljaka možete se obratiti našim stručnim licima na kontakt teleone :065-977-1485  i 064-19-32-182

Cvetna bašta

Prilagođavanje izgleda eksterijera vašeg doma je jedan od načina da se stvori prostor koji odražava vašu ličnost.

Postoje mnoge jeftine ideje kojima možete da se pozabavite i koje će doneti visoki uticaj bez visoke cene.

Stvaranje moderne, lepe bašte i dvorišta ne mora da košta mnogo. U stvari, savremene bašte u časopisima danas je moguće napraviti zahvaljujući kreativnim dizajnerima koji koristi materijale i biljke koje je lako pronaći i koje su pre svega ekološke.

Zalivanje

Tri pravila za zalivanje

Prvo, ne smemo zalivati tako, da saksija neprestano stoji na tanjiru ili u ukrasnom loncu punom vode; drugo, zalivajte po mogućnosti kišnicom, a ako je nemate, trebalo bi nekim sredstvom smekšati tvrdu vodu iz vodovoda; treće, uvek zalivajte biljke odstajalom vodom koja mora imati temperaturu prostorije u kojoj se bilje nalazi, a još je bolje ako je nešto toplija. Zalivanje hladnom vodom i leti i zimi biljkama škodi.

Osvetljenje
 

Kada vaše biljke borave napolju tokom leta imaju kvalitetniju snadbevenost svetlom i vazduhom što im najviše pogoduje, međutim, ako želite da biljke žive zdravo i u kućnim uslovima, potrebno je da ispoštujete nekoliko važnih pravila. Sobne biljke je teže negovati utoliko što njima neophodna sunčeva energija ne ide direktno na njih, već prolazi kroz prozorsko staklo, i time slabi.

 

Posebno je važno da na prelasku iz jednog godišnjeg doba u drugo, budete pažljivi prema svojim biljkama kako ne bi doživele stres. Stavite ih na odgovarajuće mesto i koristite Flosal za prihranu svakih 7 dana. To će im pomoći da se bolje prilagode i uspešnije razvijaju u kućnim uslovima.

 
Prihrana
Prihrana biljaka je veoma bitna vrsta nege jer obezbeđuje visoku zdravstvenu kondiciju, snažniji rast, doprinosi obilnijem cvetanju i povećava otpornost na bolesti i štetočine. Izvodi se u periodu intenzivnog rasta biljaka, od marta do oktobra, na svakih 10-15 dana, a u periodu mirovanja, od oktoba do marta, jednom mesečno. Prihrana biljaka izvodi se specijalnim hranivima koja imaju dobro izbalansiran sadržaj svih neophodnih mikro i makro elemenata. Uloga svakog od njih je veoma važna u pravilnom rastu i cvetanju svih biljak
bottom of page